Története
Táplálékaink 95%-a a talajból származik, de a termőföld ugyanúgy véges, mint a víz vagy a kőolaj. Az előrejelzések nem sok jóval biztatnak: romlik a termőföld minősége, a népesség azonban rohamosan nő. A talaj regenerálódási képessége lassú, mivel élő massza, amelyből egy maréknyi is többmilliárdnyi mikroorganizmust tartalmaz: baktériumok, gombák, protozoonok (állati jellegű egysejtűek), és több ezer rovar, atka, féreg. Bolygónk biológiai sokszínűségének negyede a termőföldben található.
Az ENSZ élelmezésügyi világszervezete, a FAO javaslatára 2013 óta tartják meg ezt a napot.
Célja
A talajt érő szennyezések felszámolása, a talaj termőképességének visszaállítása, biztonságos és tápértékben gazdag élelmiszer biztosítása az ökoszisztéma veszélyeztetése nélkül.
Nemzetközi elnevezése: "World Soil Day"
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.