Története
Az első vakvezető kutyák az I. Világháborúban megsebesült, látássérült katonák segítői lettek. Az első magyar személy, aki vakvezető kutyával közlekedett Ritthnovszki János volt, az Ő nevéhez fűződik az első kiképző iskola megalapítása (Csepelen).
A napot világszerte 1994-ben ünnepelték meg először, a Nagy-Britanniában levő vakvezető Kutyakiképző Iskolák Világszövetségének ötlete nyomán.
Célja
Érzékenyíteni a társadalmat a vak személy és a vakvezető kutyával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókra. Nyomásgyakorlás a vakvezető kutyákkal kapcsolatos szabályozások racionalizálására (pl. repülőutak, karantén, szájkosár stb.).
Nemzetközi elnevezése: "International Guide Dog Day"
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.