Akkumulátor-újrahasznosítás
Az akkumulátorok és az elemek nehézfémeket és mérgező vegyületeket tartalmaznak, például ólmot, higanyt, cinket, lítiumot, ezért veszélyes hulladéknak számítanak. Nagyon fontos hogy az elöregedett lemerült akkumulátorok és elemek ne szeméttelepeken és illegális lerakókon végezzék, ahol mérgező anyagaik lassan szivárogva a talajt vagy a talajvizet szennyeznék. A használt akkumulátorokat és elemeket a hulladékudvarokban veszik át, ahonnan aztán az újrahasznosító üzemekbe szállítják azokat. Ma már a legtöbb akkumulátor-típust újra lehet hasznosítani, köztük a gépjárművekben használt ólom-sav akkumulátorokat is. Az újrahasznosítása során , a folyékony anyagok eltávolítását követően -összezúzzák az akkumulátorokat, a savat semlegesítik és tisztítják, az ólmot és a műanyagot szétválasztják, majd újrafelhasználásra alkalmassá teszik.Az akkumulátorok hasznosítására már Magyarországon is létesült hasznosító üzem.Az energiatakarékosság jegyében érdemes a vásárlásnál újratölthető elemeket beszerezni, mert azok többszöri töltéssel, hosszabb ideig használhatóak, és bár az áruk magasabb, összességében – a többszöri felhasználásnak köszönhetően – nem kerülnek többe, mint az átlagos elemek.
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.
Így utaztunk tavaly és ez várható idén: itt az ALL, az Accor foglalási platformjának 2024-es áttekintése és 2025-ös előrejelzése.
Kis karácsony, nagy karácsony - de hogyan lesz zöld karácsony? Hogyan tehetjük környezetbaráttá az év legszebb ünnepét?!
Az év utolsó cikkemnek ...
„Semmi sem hozza ki olyan könnyen belőlünk a neveletlen bunkót, mint a műanyag. A műanyag szinte könyörög, hogy hagyjuk ott a tengerparton vagy a ...
A dán "Basecamp Lyngby" projekt nyerte el idén az első díjat. A második helyet Franciaország, a harmadikat pedig Hollandia kapta. A 13 országból ...
A SPAR Magyarország elkötelezetten folytatja eddigi napelemes beruházásait, s ennek mentén a jövőben is olyan fejlesztéseket tervez, amelyekkel ...