Permakultúra
A permakultúra fogalmát az ausztrál Bill Mollison alkotta meg. Maga a szó a „permanent agriculture”, azaz az „állandó mezőgazdaság” kifejezésből származik. Alapgondolatának lényege, hogy az ember számára hasznos állat-és növényfajokból létre lehet hozni a természetes életközösségekhez hasonlóan működő ökológiai rendszereket. Ezáltal az emberi szükségletek megteremtése nem rombolni fogja a környezet, hanem épp ellenkezőleg, javítja azt. Már egy egészen picike konyhakertet ki lehet alakítani a permakultúra elvei szerint, ahol létrejöhet egy önmagát fenntartó rendszer. A permakultúra-kert nélkülözhetetlen elemei a komposztáló, a kis kerti tó, és egy csapatnyi tyúk is, akik megajándékoznak bennünket friss tojással. Itt nincs szükség permetezésre, mert a kártevőket természetes ellenségeik pusztítják el, nem keletkezik szemét, mert a szerves anyagok a komposztálóba kerülnek. Mollison szerint, ha mégis elszaporodnak a kártevők, az annak a jele, hogy felborult a kert egyensúlya, amit helyre kell állítani.
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.
Így utaztunk tavaly és ez várható idén: itt az ALL, az Accor foglalási platformjának 2024-es áttekintése és 2025-ös előrejelzése.
Kis karácsony, nagy karácsony - de hogyan lesz zöld karácsony? Hogyan tehetjük környezetbaráttá az év legszebb ünnepét?!
Az év utolsó cikkemnek ...
As the impacts of the climate crisis continue to surpass the limits of adaptation, countries are urgently searching for ways to redress the losses ...
A dán "Basecamp Lyngby" projekt nyerte el idén az első díjat. A második helyet Franciaország, a harmadikat pedig Hollandia kapta. A 13 országból ...
A SPAR Magyarország elkötelezetten folytatja eddigi napelemes beruházásait, s ennek mentén a jövőben is olyan fejlesztéseket tervez, amelyekkel ...