Használt olaj és zsiradék
A sütőolaj és a zsír többszöri használat után már alkalmatlan emberi fogyasztásra. A feleslegessé vált olaj és zsiradék azonban a környezet is károsítja, épp ezért nem szabadulhatunk meg tőlük akárhogyan.
De akkor mi legyen a használt sütőolajjal?Bármennyire is egyszerű megoldásnak tűnik, ne öntsük le a WC-n vagy a lefolyón, mert a csatorna dugulását okozhatja, és a szennyvíztisztító hatékonyságát is rontja. A vizekbe jutva, a felszínen úszó olajcseppek meggátolják az oxigén bejutását, és így a vízi élőlények pusztulását okozzák. Ne öntsük ki az udvarra sem, mert elpusztítja a talaj élőlényeit, és ne dobjuk ki a kukába sem, mert a háztartási hulladékkal kidobott olaj csak szaporítja a nehezen lebomló anyagok mennyiségét a szemétlerakóban.
Akkor mit tegyünk vele?A használt olajat leadhatjuk az arra kijelölt gyűjtőhelyeken, a lakossági hulladékudvarokban és közel kétszáz MOL töltőállomáson. A begyűjtött olaj újrahasznosításra kerül és bioüzemanyag készül belőle.
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.
Így utaztunk tavaly és ez várható idén: itt az ALL, az Accor foglalási platformjának 2024-es áttekintése és 2025-ös előrejelzése.
Kis karácsony, nagy karácsony - de hogyan lesz zöld karácsony? Hogyan tehetjük környezetbaráttá az év legszebb ünnepét?!
Az év utolsó cikkemnek ...
Az Európai Bizottság támogatásával 2021. januárjában indult a hároméves „Több Zöld Várost Európának nemzetközi kampány, melynek hazai szervezését a ...
A dán "Basecamp Lyngby" projekt nyerte el idén az első díjat. A második helyet Franciaország, a harmadikat pedig Hollandia kapta. A 13 országból ...
Az elmúlt két év szélsőséges időjárása a svájci gleccserek 10 százalékát tüntette el egy új kutatás szerint. A gleccserek az egész országban ...