Imisszió
Levegőterheltségi szint vagy légszennyezettség, azaz a szennyező anyagok koncentrációja a talajközeli levegőben. Az imisszió mértékegysége: mg/ m³, és koncentrációja a forrástól távolodva csökken. A forrás lehet például a közlekedés, az ipar vagy a háztartások fűtése. A légszennyezettség mérését országszerte automata és manuális mérőállomások mérik, melyek az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat rendszerébe tartoznak. A mérés során a következő légszennyező anyagokat veszik figyelembe: kén-dioxid, nitrogén-dioxid, szén-monoxid, szálló por, ózon, benzol, higany, ólom. A légszennyezettségi határértékek elérésekor rendelik el szmogriadó egyes fokozatait. Az imissziót erősen befoláysolja az időjárás is, mivel szélcsendes időben könnyebben kialakulhat a magasabb szennyezőanyag koncentráció főleg városias környezetben.
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.
Így utaztunk tavaly és ez várható idén: itt az ALL, az Accor foglalási platformjának 2024-es áttekintése és 2025-ös előrejelzése.
Kis karácsony, nagy karácsony - de hogyan lesz zöld karácsony? Hogyan tehetjük környezetbaráttá az év legszebb ünnepét?!
Az év utolsó cikkemnek ...
„Semmi sem hozza ki olyan könnyen belőlünk a neveletlen bunkót, mint a műanyag. A műanyag szinte könyörög, hogy hagyjuk ott a tengerparton vagy a ...
A dán "Basecamp Lyngby" projekt nyerte el idén az első díjat. A második helyet Franciaország, a harmadikat pedig Hollandia kapta. A 13 országból ...
A SPAR Magyarország elkötelezetten folytatja eddigi napelemes beruházásait, s ennek mentén a jövőben is olyan fejlesztéseket tervez, amelyekkel ...