Hivatalosan is kezdetét vette az Önkéntesség Magyarországi Éve (ÖMÉ). A szervezők bíznak benne, hogy – a 2001-es Önkéntesek Nemzetközi Éve és a 2011-es Önkéntesség Európai Éve után – a mostani kezdeményezés a hazai önkéntesség fejlődésének egy új időszakát indíthatja el. Az egész évben zajló eseménysorozathoz várják az önkéntesség iránt elhivatott szervezetek, intézmények, önkormányzatok és vállalatok csatlakozását.
Tizenegy civil szervezet – köztük az Effekteam Egyesület –kezdeményezésére Magyarország Kormánya 2021-et az Önkéntesség Magyarországi Évének nyilvánította. A teljes évet átfogó rendezvénysorozat keretében négy kiemelt tematikus programra, úgynevezett témahétre is sor kerül. Április 19–25. között lesz a környezetvédelem és fenntarthatóság hete, június 7–15. között a szociális ellátás, a szociális szféra hete, augusztus 23–29. között a gyermek-család-ifjúság hete és október 1–10. között – kapcsolódva az idősek világnapjához – az idősügy hete. Egy-egy téma kapcsán a szervezők szeretnék felhívni a figyelmet a területen tevékenykedő szervezetek munkájára, valamint azon önkéntes lehetőségekre, melyekkel kapcsolódni lehet hozzájuk és segíteni őket. A helyi programokban is fontos cél lesz a szakmai innováció, a szakmai minőség fejlesztése. A regionális koordinációt két szervezet látja el országosan: a Dunától keletre a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület, nyugatra pedig a Kaptár Országos Ifjúsági Szolgáltató Nkft. A szervezők várják olyan civil szervezetek jelentkezését, melyek az év során folyamatosan vagy csak egy-egy alkalommal, önkéntesekkel valósítanának meg programokat, tevékenységeket, legyen ez akár egy képzés, tapasztalatcsere, érzékenyítés, előadás, vagy bármilyen egyéb akció, esemény.
Bővebb információ és jelentkezési lehetőség: https://ome2021.hu/#csatlakozz
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
2006-os megalakulásunk óta a vállalati felelősségvállalás iránt elkötelezett szakemberek egyik legelismertebb platformjaként dolgozunk azon, hogy a felelősen gondolkodó gazdasági szereplők valódi társadalmi és környezeti hatással bíró kezdeményezéseken keresztül, fenntartható módon teremtsenek értéket a közösségek számára.