Ami az egyiknek hulladék, az a másiknak kincs: Bruno Lefevre-Brauer az újrahasznosítás egyik úttörő művészeként hulladékból készít portrékat és robot-szobrokat.
Bruno Lefevre-Brauer, vagy ahogyan művészkörökben ismerik, +Brauer a hulladék művészi megmunkálásának egyik kiemelkedő tehetsége. Az alkotó 20 éves pályafutása alatt számos lemezborítót készített zenei albumokhoz, kipróbálta magát festőként, fotósként és szobrászként is. Mégis egyedi tervezésű robotjainak, valamint műanyagból készült képeinek köszönheti hírnevét.
Sokoldalúságát bizonyítja, hogy jelenleg is két kiállítással, a ”Viva la Robolución” és a ”Plastic Icon” című tárlatokkal járja a világot.
Limlom - használom
+Brauer sem témaválasztásában, sem alapanyag használatában nem követi a konvenciókat. Robotkreációihoz például garázsokban és régi gyárakban gyűjt sokszor értéktelennek tűnő, leselejtezett ipari hulladékokat, melyeken az idő vasfoga láthatóan nyomot hagyott.
A kiállítás darabjai a modern technológia bálványozása helyett az 50-es évek kicsit idejétmúlt formáit idézik, ezzel szimbolizálva a két kor fogyasztási kultúrája közötti kontrasztot.
A művész emellett megunt műanyag gyerekjátékokat, tollakat, palackokat, valamint egyéb plasztik tárgyakat is gyűjt 20. századot idéző portréihoz. Ezeket aprólékosan szortírozza, hogy aztán az összegyűjtött elemek közül a megfelelő színűt és formájút használhassa fel az adott művében.
Kulcsfontosságú közlendő
+Brauer munkássága egyfajta hadüzenet a pazarlás ellen: művészetével – materializált társadalomkritikaként – arra szeretné felhívni az emberek figyelmét, hogy a tömegfogyasztás, valamint a rosszul működő hulladékgazdálkodás óriási problémát jelent a civilizációnknak.
Kövess minket a facebookon is, likeold oldalunkat!
Olyan korban élünk, amikor egyéni, közösségi és nemzetközi szinten is aktív cselekvésre és összefogásra van szükség annak érdekében, hogy élhetőbb, fenntarthatóbb világot adjunk át gyermekeinknek, unokáinknak. Ezért összehangoltabbá kell tennünk az üzleti és a társadalmi érdekeket, erőteljesebben kell fókuszálnunk az edukációra, a társadalmi szemléletformálásra, így a környezettudatos gondolkodásmód erősítésére is.
A HOLNAPUTÁN rendszere ebben kíván Partner lenni: Tudáscentrumként, tájékozódási pontként és kommunikációs felületként nyújt díjmentes publikációs lehetőségeket a felelősen gondolkodók számára. A Holnapután részletesebb bemutatása ezen az aloldal érhető el.